Fundacja Lampa

Wesprzyj powstanie płyty o Żołnierzach Wyklętych
PL 41 1870 1045 2078 1065 6180 0001
NEST Bank

Image
Spektakl poetycko-muzyczny Fundacji Lampa "Raporty z Zaświatów"
zaprezentowany w IPN Oddział Białystok w dniu 1 marca 2018 r.

Spektal poświęcony Żołnierzom Niezłomnym, na który złożyły się utwory poetyckie Dominiki Łempickiej-Wyszyńskiej oraz piosenki ze słowami Dominiki. Po raz pierwszy zostały wykonane piosenki "Łączka" i "Wyklęty las", a także wiersz poświęcony Aleksandrowi Rybnikowi pt. "Koślawy krzyż". Organizatorem i reżyserem spektaklu była Maria Łempicka, scenariusz napisała Dominika Łempicka-Wyszyńska.
Do udziału w spektaklu Fundacja Lampa zaprosiła 62 DH "Silentium" im. Danuty Siedzikówny "INKI" ze Szkoły Podstawowej im. płk. Witolda Pileckiego w Knyszynie.
Wykonawcy: Anna Talarek, Elżbieta Nadolna, Łukasz Łukaszewicz - śpiew. Recytacja: Julian Iwanicki, ks. Marek Solniczek, Julia Śledziewska, Paulina Dubicka, Julia Rosłan. Gitara: Piotr Kurstak.

WYKLĘTY LAS
Fragment koncertu Fundacji Lampa w białostockim IPN z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.
"Wyklęty las"
Wykonanie: Łukasz Łukaszewicz
Produkcja: Fundacja Lampa
Słowa: Dominika Łempicka-Wyszyńska
Muzyka: "Na Wzgórach Mandżurii"
Gitara: Piotr Kurstak

KOŚLAWY KRZYŻ

Wiersz poświęcony śp. Aleksandrowi Rybnikowi, białostockiemu Żołnierzowi Wyklętemu. Tekst powstał na podstawie ostatnich listów pisanych naprędce przez skazanego tuż przed wykonaniem wyroku śmierci w 1946. Listy były skierowane do żony i synka, i szczęśliwym trafem dotarły do odbiorców.
Dziękujemy synowi podpułkownika, panu Jerzemu Rybnikowi, że zaszczycił nas swoją obecnością na koncercie.

"Koślawy Krzyż"
-Recytacja: Julian Iwanicki
-Tekst: Dominika Łempicka-Wyszyńska
-Reżyseria: Maria Łempicka

AVE MARIA
Fragment koncertu Fundacji Lampa z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w białostockim IPN.

Wykonanie: Anna Talarek
Produkcja: Fundacja Lampa
Reżyseria: Maria Łempicka
Oprawa świetlna i udźwiękowienie: Marcin Nadolny, Piotr Kwiatkowski

PROJEKT PIOSENKI „INKA”
Produkcja: Fundacja Lampa, Wykonanie: Elżbieta Nadolna, Słowa: Dominika Łempicka, Aranżacja: Dariusz Leonowicz, 
Na motywach ormiańskiej melodii ludowej.Prezentacja zawiera unikalne fotografie Danuty Siedzikówny, zdjęcia dokumentujące ekshumacje Żołnierzy Niezłomnych pochowanych w kwaterze „Ł” cmentarza powązkowskiego oraz fotografie Narewki – rodzinnej miejscowości “Inki”. Serdecznie dziękujemy za udostępnienie wszystkich materiałów: P. Danucie Ciesielskiej, Bogusławowi Łabędzkiemu ze Stowarzyszenia Historycznego im. Danuty Siedzikówny “Inki” http://inka.org.pl/, Beacie Sławińskiej z ​Fundacji Łączka” http://www.fundacjalaczka.pl/, Piosenka “Inka” jest częścią projektu płyty o Żołnierzach Wyklętych, który realizuje Fundacja “Lampa”

"RAPORT Z ZAŚWIATÓW"

W 69. rocznicę śmierci plk. Witolda Pileckiego.
Utwór dedykowany Panu Profesorowi Krzysztofowi Szwagrzykowi słowa: Dominika Łempicka ("FUNDACJA LAMPA")
muzyka i aranżacja: Dariusz Leonowicz ("DARIOO MUSIC PRODUCTION")
śpiew gościnnie: Norbert "Smoła" Smoliński (zespół CONTRA MUNDUM)
recytacja: Marcin Kwaśny
pomoc w organizacji produkcji:
Maria Łempicka, Roksana Tołwińska, Andrzej Wyszyński
grafika: Agnieszka Kłossowicz
PRODUKCJA: "FUNDACJA LAMPA"
http://fundacjalampa.org.pl
www.facebook.com/fundacjalampa/

W HOŁDZIE MAJOROWI ŁUPASZCE
Produkcja: FUNDACJA LAMPA, Autor tekstu: Dominika Łempicka
Wokal (gościnnie): Norbert „Smoła” Smoliński CONTRA MUNDUM
Kompozycja i aranżacja: Dariusz Leonowicz, Gitara: Sebastian Iwanowicz, Solo gitarowe: Bogusław Balcerak, Gitara basowa: Paweł Gawlik, Logotyp Fundacji Lampa: Wacław Klemp Projekt logo: Mateusz Kruszewski, Animacja i montaż: Michał Archan, Pomoc w realizacji: Roksana Tołwińska, Fragmenty archiwalne z procesu majora „Łupaszki”: Polskie Radio

PROJEKT PIOSENKI „MAKS I ALDONA”
Produkcja: Fundacja Lampa, Wykonawcy: Anna Talarek i Michał Snarski, Słowa: Dominika Łempicka, Aranżacja: Dariusz Leonowicz Piosenka jest częścią projektu płyty o Żołnierzach Wyklętych, który realizuje Fundacja “Lampa”. Utwór nawiązuje do przeżyć Antoniego i Aldony Rymszy – małżeństwa partyzantów służących w V Brygadzie Armii Krajowej na Wileńszczyźnie, tzw. „Brygadzie Śmierci”. Historia mało znana, aczkolwiek o “Maksie”, poruczniku rezerwy i dowódcy szwadronu konnego, który był praktycznie prawą ręką Zygmunta Szendzielarza (słynnego majora Łupaszki), krążyły legendy. W 1946 r. za zasługi wojenne został mianowany przez Rząd Londyński do stopnia kapitana i odznaczony Krzyżem Kawalerskim. Małżeństwo z Aldoną Lenczewską-Samotyją, łączniczką i sanitariuszką zostało zawarte w 1944 roku a jedynym świadkiem ślubu był major Łupaszko.

Image

PŁYTA O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH
Projekt w trakcie realizacji. Na autorskiej płycie Fundacji Lampa znajdą się m.in piosenki o Danucie Siedzikównej ps. “Inka”, rotmistrzu Witoldzie Pileckim oraz Maksie i Aldonie w profesjonalnych aranżacjach, z tekstami Dominiki Łempickiej.

CZYŻBY PRZEBRZMIAŁ ZAPACH RÓŻ?
-Produkcja: Fundacja Lampa-Słowa: Dominika Łempicka -Wykonanie: Aleksandra Sienkiewicz Wiersz jest częścią montażu słowno-muzycznego poświęconego bł. księdzu Jerzemu Popiełuszce

Image

”PRAWDA WAS WYZWOLI”
Spektakl słowno-muzyczny ukazujący życie i śmierć Jerzego Popiełuszki na tle atmosfery lat 80-tych, nawiązując jednocześnie do kondycji wiary i prawdy w czasach współczesnych.

„SPOWIEDŹ”
Produkcja: Fundacja Lampa Słowa: Dominika Łempicka Wykonanie: Michał Snarski Wiersz jest częścią montażu słowno-muzycznego poświęconego bł. księdzu Jerzemu Popiełuszce

Image

“MARYSIA” – SZTUKA O DZIECIACH NIENARODZONYCH
​Sztuka o dzieciach nienarodzonych inspirowana życiem włoskiej świętej – Joanny Beretty Molli.